Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

CEO i Saudi Pro League: Ne nuk duam të luajmë në Champions, ja cili është qëllimi ynë

Carlo Nohra, kreu i Saudi Pro League, ka dhënë një intervistë të gjatë për “La Repubblica”, ku ka folur për objektivat e Arabisë Saudite, duke mohuar dëshirën për të marrë pjesë në Champions League.

Më tej CEO i kampionatit arab shtoi se ata kanë Champions-in e tyre dhe se synojnë që të përforcojnë sa më shumë kompeticionet e tyre.

Lexoni edhe:

“Ky nuk ka qenë kurrë qëllim. Jemi në Azi dhe ne po luajmë për Champions League-n e Azisë, nuk ka arsye të mendojmë ndryshe. Duam të rrisim standardet e kompeticioneve në të cilat marrim pjesë”-theksoi Nohra.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...