Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Çerekfinalet e “Katar 2022”, datat dhe oraret, Maroku mes emrave të mëdhenj

Me përfundimin e fazës së 1/8-ave, tashmë janë përcaktuar të gjitha çiftet çerekfinaliste të “Katar 2022”. Ndeshjet e raundin të radhës do të zhvillohen në dy ditë, të premten dhe të shtunën e ardhshme, në dy orare të ndryshme, 16:00 dhe 20:00.

Kështu, më 9 dhjetor do të zhvillohen dy çerekfinalet e para, në orën 16:00, në Doha, Kroaci – Brazil, dhe në orën 20:00, në Lusail, Holandë-Argjentinë.

Më 10 dhjetor, në 16:00, zbresin në fushë Maroku dhe Portugalia, ndërsa në mbrëmje (20:00) do të luhet një tjetër sfidë e madhe, Angli – Francë.

 

E premte, 9 dhjetor

Kroaci – Brazil (ora 16:00, Doha)

Holandë – Argjentinë (ora 20:00, Lusail)

 

E shtunë, 10 dhjetor

Marok-Portugali (ora 16:00, Doha)

Angli-Francë (ora 20:00, Al Khor)

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...