Kupa e Italise

Çerekfinalet e Kupës së Italisë, sa shumë futbollistë kuqezi

Kupa e Italisë mund të jetë trofeu i kuqezinjve. Në 4 çiftet çerekfinaliste të këtij kompeticioni janë 3 skuadra që në përbërje kanë futbollistë të Kombëtares Shqiptare dhe nuk është çudi që të kalojnë në gjysmëfinale. Thomas Strakosha, Etrit Berisha, Berat Gjimshiti dhe Elseid Hysaj janë në garë për një vend në gjysmëfinalen e Kupës, madje lojtarët janë titullarë në skuadrat e tyre në këtë kompeticion.

Thomas Strakosha tashmë i padiskutueshëm te Lazio, ka një mision të vështirë në çerekfinale. Bardhekaltrit, sipas shortit të hedhur, do të udhëtojnë drejt Milanos për t’u përballur me Interin në “San Siro”, në një ndeshje të vetme që do të vulosë dhe skuadrën gjysmëfinaliste. Elseid Hysaj ka bindur trajnerin Carlo Ancelotti për të vijuar më tej te Napoli, që në letër ka një ndeshje të vështirë.

Më 29 janar, Hysaj do të udhëtojë drejt “San Siros” ku do të përballet me Milanin, një kundërshtar që ka treguar rritje në lojë. Hysaj do t’i paraprijë Strakoshës në “La Scala”-n e futbollit, pasi shorti ka vendosur që dy skuadrat milaneze janë pritëse në këtë raund të Kupës, me Interin që zbret në fushë dy ditë pas Milanit.

I vështirë shorti edhe për Atalantën e Berishës dhe Gjimshitit, që do të kenë përballë Juventusin e frikshëm. E vetmja notë pozitive në short është fakti që sfida do të luhet në Bergamo, përpara publikut zikaltër. Sigurisht që shorti i çerekfinaleve është i vështirë, por nuk është e pamundur që në 4 më të mirat e Kupës së Italisë të kemi sërish lojtarë kuqezinj.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency