Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Çështja e Juves/ Ofendohen dhe kërcënohen Chine dhe Gravina

Pas bërjes publike të dënimit të Juventus, shumë persona ne rrjetet sociale kanë shënjestruar me ofendime dhe kërcënime prokurorin e Federatës Italiane të Futbollit (FIGC), Giuseppe Chine, presidentin Gabriele Gravina dhe partneren e tij, Francisca Ibarra.

Sipas raportimeve nga mediet italiane, me këto raste janë duke u marrë organet kompetente.

FIGC tregon “indinjatën për fyerjet dhe kërcënimet”, si dhe “solidaritetin me personat të cilëve u janë adresuar sulmet në rrjete sociale”.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...