Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Çështja shkon në Parlamentin e Meksikës, kërkesë që Messi të shpallet non-grata!

Deputetja meksikane, Maria Clemente Garcia Morena, ka propozuar shpalljen e Lionel Messit si person non-grata në territorin meksikan.

Arsyeja? Për disa tifozë meksikanë, duke përfshirë boksierin Canelo Alvarez, Messi akuzohet se ka shkelur fanellën e kombëtares së Meksikës dhe më pas e ka shkelmuar atë me përbuzje pas fitores 2-0 të Argjentinës.

“Dhoma e Deputetëve i kërkon Ministrisë së Punëve të Jashtme të nxjerrë deklaratën përkatëse për të shpallur Lionel Andres Messi, shtetas me kombësi argjentinase dhe spanjolle, person non-grata në territorin e Shteteve të Bashkuara të Meksikës, për shkak të përbuzjes dhe mungesës së dukshme të respektit për Meksikën”,-thuhet në dokument.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...