Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Çështja Tonali, Newcastle kërkon dëmshpërblim nga Milani

NEWCASTLE UPON TYNE, ENGLAND - JULY 05: Sandro Tonali poses for a photograph wearing the New Season's Newcastle United Strip at the Newcastle United Training Centre on July 05, 2023 in Newcastle upon Tyne, England. (Photo by Serena Taylor/Newcastle United via Getty Images)

Me zyrtarizimin e paktit mes Tonalit dhe prokurorisë që konfirmon dënimin e mesfushorit nga 10 në 12 muaj për çështjen e basteve, lojtari humbet me shumë mundësi edhe Euro 2024. Por, ndërkohë është Newcastle që është gati t’i hapë luftë Milanit, me anglezët që siç bën të ditur “Corriere Dello Sport” sapo të zyrtarizohet skualifikimi do të ndërpresin menjëherë derdhjen e pagës prej 8 milionë eurosh, ndërkohë që mund ta pësojë edhe Milani.

Lexo edhe:

Newcastle kërcënon se do të hedhë klubin italian në gjyq duke kërkuar një dëmshprblim prej shumë milionash, sapo dënimi të bëhet konkret. Në pritje për të kuptuar reagimin në shtëpinë e Milan duket e vështirë të imagjinosh që anglezët do të marrin një dëmshpërblim me dëshirë nga Milani për transferimin prej 70 milionë eurosh verën e kaluar.

Për Newcastle do të jetë shumë e vështirë të provojnë se drejtuesit e Milanit ishin në dijeni të çështjes së basteve që para transferimit. Milani veç të tjerash nuk ka marrë një njoftim zyrtar nga anglezët në lidhje me synimin për të ndjekur procedurat ligjore kundër tyre.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...