Eredivisie

Çfarë blofi në Holandë, barazojnë Ajaxi dhe PSV-ja

Festival golash në takimin Ajax-Heerenven, por në fund asnjë fitues, pasi gjithçka përfundoi 4-4. “Harkëtarët” nuk arritën dot të përfitonin nga ndalesa e Psv-së, duke humbur një mundësi të artë për t’u ngjitur në krye.
Tadic zhbllokoi sfidën në minutën e 13-të, por pas vetëm 60 sekondave Lammers uli entuziazmin e vendasve. Ishte sërish sulmuesi serb që u kujdes për t’i dhënë sërish avantazhin Ajaxit, ndërsa autgoli i van Amersfort i çoi shifrat në 3-1. Ajaxi mund të kishte shënuar edhe golin e 4-t, por Tadic nuk mundi dot të shënonte nga pika e bardhë e penalltisë.

Në pjesën e dytë Heerenveni nuk u dorëzua për asnjë çast, edhe pse në disavantazhin e dy golave.
Lammers dhe Van Bergen brenda 5 minutave rihapën takimin, por Ajaxi u hodh i gjithë në sulm dhe u shpërblye me golin e Huntelaar. Nuk mbaroi me kaq. Në frymën e fundit Heerenveni tronditi “harkëtarët”, duke barazuar me anë të Pierie në shtesë.

Emmen arriti të merrte një barazim në shifrat 2-2 përballë kryesuesve të kampionatit holandez, PSV Eindhoven. Një pikë e fituar në fundin e sfidës, falë danezit Pedersen, që realizoi dygolësh.
Pas vetëm 15 minutave lojë kapiteni Luk De Jong i dha epërsinë PSV-së. Edhe pse goli erdhi shpejt, në minutat e mbetura Emmen u mundua të kujdesej në aspektin mbrojtës, teksa ekipi i Van Bomelit për qarkullimin e topit.
Në pjesën e dytë kampionët në fuqi shënoi të dytin, por Pedersen shënoi dy herë në minutat 80’ dhe 90+1’. Për PSV-në ky ishte barazimi i dytë pas 18 javësh kampionat.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency