Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Çfarë debutimi për Coutinhon, u prish festën “Djajve të Kuq”

Philippe Coutinho lë gjurmë që në ndeshjen debutuese me Aston Villan në Premier League dhe jo në një ndeshje dosido. Mesfushori brazilian, që u huazua nga Barcelona te skuadra nga Birmingami vetëm pak ditë më parë, shënoi golin e barazimit përfundimtar 2-2 në “Villa Park” përballë “Djajve të Kuq”, duke shmangur humbjen e skuadrës së drejtuar nga Steven Gerard.

Një provë karakteri për “Villans”, të cilët deri në në minutën e 77-të po humbnin 0-2, teksa për “Djajtë e Kuq” kishte shënuar dy herë i njëjti futbollist, Bruno Fernandes. Në minutën e 6-të, portugezi shfrytëzoi një pasim të Telles për të zhbllokuar rezultatin, ndërsa në të 66-tën thelloi diferencën pas bashkëpunimit me Fred.

13 minuta para përfundimit të kohës së rregullt Ramsey ndezi shpresat e vendësve për rezultat pozitiv me golin e 1-2, ndërsa katër minuta më vonë asistoi Coutinhon (i aktivizuar në minutën e 68-të), që e pati të lehtë ta dërgonte topin në rrjetë. Në minutat e fundit, falë edhe entuziazmit të të pranishmëve në “Villa Park”, sfida u ndez edhe më shumë, por nuk pati tjetër gol.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...