Eredivisie

Ç’emocione, fansat e Ajaxit përshëndetin Frenkie de Jong (pamjet)

Ajaxi i Amsterdamit siguroi titullin kampion në Eredivisie 1 javë para përfundimit të kampionatit, pas fitores 4-1 me Utrechtin në “Johan Cruyiff Arena”. Një sukses i merituar për “harkëtarët”, që mrekulluan me futbollin e tyre edhe në Champions, ku u eliminuan në limitet e kohës shtesë nga Tottenhami.

Disa nga “yjet” e Ajaxit do të largohen në klube të tjera të mëdha europiane, një prej të cilëve është Frenkie de Jong, që ka firmosur për Barcelonën. Mesfushori i talentuar, që pikërisht këtë të diel mbushi 22-vjeç, u përshëndet nga tifozët para se të nisë aventurën e re në La Liga.  Fansat e Ajaxit krijuan një atmosferë të jashtëzakonshme dhe emocionuese, në shenjë falënderimi për futbollistin e ri, për gjithçka ka dhënë për ekipin e njohur holandez.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency