Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Çfarë gafe e PSV-së, e mposht Alkmaari në “Philips Stadion”

PSV Eindhoveni lëshon më shumë terren në garën për titullin e Eredivisies. Skuadra e drejtuar nga Roger Schmidt pësoi një humbje të papritur 1-2 në “Philips Stadion” përballë Az Alkmaarit, duke i dhënë mundësi Ajaxit të Amsterdamit të shkëputet në krye, sigurisht nëse fiton ndaj Heracles.

Edhe pse kaluan të parët në epërsi me Obispo në minutën e 19-të, vendësit u ndëshkuan në fundin e pjesës së parë nga Martins Indi. Pritej që PSV-ja të reagonte gjatë fraksionit të dytë, por kur pritej te merrte avantazhin, Alkmaari realizoi të dytin me Carlsson. Asgjë nuk ndryshoi në minutat në vazhdim me PSV që lë tri pikë të tjera në Eredivisie, duke i dhënë një avantazh të madh Ajaxit në garën për titullin kampion.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...