Merkato

Çfarë kapërcimi për Merveille, nga Tirana te Barcelona!

Mund të duket e pabesueshme por është e vërtetë. Merveille Ndockyt, lojtari që spikati në sezonin 2016-2017 me fanellën e Tiranës është transferuar Barcelona. I blerë nga Getafe një vit e gjysmë më parë për shumën e 400 mijë euro, këtë verë Merveille u huazua te Mallorca për të luajtur dhe për të fituar më shumë eksperiencë në Segunda Division. Pas një gjysmë sezoni deri diku pozitiv sidomos në muajin e fundit me klubin ishullor me të cilin u aktivizua në 5 takime, mesfushori nga Kongo në gjysmën e dytë të këtij sezoni do të luajë me Barcelonën B pasi Getafe e ka huazuar pikërisht te skuadra e dytë blaugrana e cila luan në kategorinë e tretë. Merveille është huazuar me të drejtë nga Barcelona B dhe është prezantuar sot me katalanët. Nëse shkëlqen me Barçën B, 20-vjeçarit mund ti jepet mundësia të debutojë në ndonjë ndeshjen me ekipin e parë të Barcelonës që zotëron të drejtën për të grumbulluar lojtarë të ekipit. Tashmë talentit nga Kongo nuk i mbetet gjë tjetër veçse të punojë fort për të bërë realitet një ëndërr dhe të mendosh që në verën e vitit 2017-të ai mbante veshur fanellën e Tiranës në turin e parë kualifikues të Europa League.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency