Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Çfarë më tha në darkën e fundit”, Tare: Sarri ka një defekt të madh

Gjatë rrëfimit për Radio Serie A, Igli Tare u ndal edhe te Maurizio Sarri. Ish-drejtori sportiv i Lazios ka konsideratë për vlerat dhe aftësitë si trajner të 65-vjeçarit, teksa zbulon edhe defektin e teknikut të bardhekaltërve.

E cilësoj një trajner të mirë, por jashtë fushës është e vështirë të krijosh një raport me të. Kam hasur shumë vështirësi në komunikimin me Sarrin. Të gjithë ishim të vetëdijshëm për problemin që ka me komunikimin.

Lexo edhe:

Por, zgjedhja e bërë tri vite më parë ndodhi për shkak se u mbyll epoka Inzaghi. Dhe lindi nevoja për të revolucionarizuar dhe krijuar një projekt të kundërt me atë që kishim me Inzaghin.

Vendosa ta marr Sarrin në Romë në dakordësi totale me presidencën. Unë nuk kam patur kurrë probleme me të. Sarri ma konfirmoi edhe në darkën përpara ndeshjes së fundit të kampionatit të kaluar”, kujton Tare.

50-vjeçari vlonjat mbajti postin e drejtorit sportiv të Lazios për 15 vite radhazi. Në 2018 ai u shpall më i miri në Serie A në rolin e tij.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...