Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

“Çfarë ngjyre i ke veshur të brendshmet”, tjetër akuzë e rëndë për presidentin e federatës

Shtohen akuzat dhe problemet për Luis Rubiales, president i Federatës Spanjolle të Futbollit, që është vënë në qendër të kritikave pasi puthi në buzë një futbolliste të përfaqësueses së Spanjës gjatë festimeve për suksesin në Botërorin e femrave.

Tamara Ramos, Drejtore e Përgjithshme e Sindikatës Futbolistas ON, ka dhënë një intervistë për “El Programa del Verano”, ku akuzoi drejtuesin e lartë të futbollit spanjoll për fyerjet që i kishte bërë kur punonin së bashku në Shoqatën e Futbollistëve Spanjollë.

“Kam vuajtur poshtërim, ka qenë i egër. Nuk më habit aspak sepse e njoh prej shumë vitesh dhe kam vuajtur prej sjelljeve të tij, që çuditërisht guxon dhe i bën në publik.”

Lexo edhe: 

Bashkëthemeluesja e Futbolista ON zbulon komentet e turpshme të Rubiales në sy të futbollistëve të nivelit të lartë si Casillas apo Pique, si: “eja, ke ardhur të vrasësh gjunjët” apo “çfarë ngjyre i ke veshur të brendshmet sot?”, akuzoi Tamara Ramos.

Ajo siguron se “tani e kanë më të lehtë të më besojnë” dhe denoncon maskilizmin në botën e futbollit.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...