Futboll

Çfarë rikthimi, Taku shënon në debutim me Tampa Bay

Rikthim ëndrrash për Afrim Takun te Tampa Bay Rowdies. Mesfushori shqiptar i cili deri në tani nuk kishte shënuar asnjë gol në eksperiencat e tij në tokën e premtuar me skuadrat e Tampa Bay dhe Charlotte Independence, kishte nevojë për një ndryshim ambienti për ta bërë sefte sepse Taku realizoi që në debutim pas rikthimit të tij te Tampa Bay Rowdies skuadër që militon në USL Championship, kategoria e dytë e futbollit amerikan që vjen menjëherë pas Major League Soccer. Taku i hedhur në fushë në minutën e 73-të në çastet e fundit realizoi golin që vulosi fitoren e thellë 6-1 të Tampa Bay ndaj Bethlehem, sukses ky që e ngjiti Tampa Bay në kuotën e 56 pikëve po aq sa edhe kryesuesit e New York Red Bulls 2 në konferencën e Lindjes me skuadrën e Takut që e ka të sigurtë kualifikimin në play off.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency