Premier League

Çfarë “shuplake” për Mourinhon, West Hami rikuperon 3 gola “in extremis”

Premier League është kampionati i surprizave të mëdha dhe i rezultateve të pabesueshme. Befasinë e radhës në vendin ku është shpikur futbolli e bëri West Hami, që shmangu humbjen përballë Tottanhamit, në derbin e Londrës, kur deri në minutën e 82-të po humbiste thellë 3-0.

Spurs-at ishin të papërmbajtshëm në minutat e para të sfidës, teksa shënuar 3 gola të njëpasnjëshëm me Son Heung-Min (që në minutën e parë) dhe Harry Kane dy herë (8’ dhe 16’). Një ndeshje që praktikisht u duk u mbyllur sapo kaloi çerek ore lojë, por surpriza ishte ruajtur për në fund.

Në të 79-ën, Kane pati një tjetër rast të volitshëm, që mund ta kishte vrarë përfundimisht sfidën, por topi i goditur prej tij u përplas në shtyllën e majtë.

Skuadra e Mourinhos e mori “shuplakën” në minutat e fundit të takimit. Në të 82-ën, një krosim i Aaron Cresswell (godije e lirë) u kthyer në asist për Fabian Balbuena, që goditi saktë me kokë, duke lënë të palëvizur portierin Hugo Lloris. Vetëm tri minuta më vonë Sanchez, në tentativë për të larguar topin, e devijoi në portën e tij, me rezultatin që shkoi 2-3 dhe në minutën e katërt shtesë, Lanzini barazoi shifrat me një goditje fantastike nga jashtë zonës, me topin që përfundoi në trekëndësh. Vetëm pak minuta më herët, Gareth Bale kishte humbur një tjetër rast të pastër për ta mbyllur takimin.

Një gol i pabesueshëm, që la pa fjalë edhe Jose Mourinhon, që pas fitores tenistike ndaj Manchester United në “Old Trafford” (1-6) pa se si skuadra e tij shpërdoroi epërsinë e trefishtë, duke lënë dy pikë në një ndeshje të cilën e konsideroi para kohe të fituar.

Dy takimet e tjera të kësaj të diele në Premier League,  Sheffield Utd – Fulham dhe Crystal Palace – Brighton përfunduan me të njëjtin rezultat 1-1.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency