Premier League

Çfarë spektakli në derbin e Londrës Veriore, Arsenal dhe Tottenham ndajnë pikët

Çfarë spektakli në Emirates Stadium. Derbi i Londrës Veriore mes Arsenalit dhe Tottenhamit një nga të rivalizuarit në Europë përfundoi në barazim 2-2 pas një sfide vërtet të çmendur që kishte pothuajse gjithçka brenda. Një barazim që nuk kënaqi asnjë nga të dyja skuadrat të cilat luftuan deri në fund për ta fituar sfidën por nuk ja dolën dot. Goli i Eriksen në minutën e 10-të dhe penalltia e realizuar nga Kane në minutën e 40-të i dhanë avantazhin e dyfishtë miqëve, por në sekondat e fundit shtesë të fraksionit francezi Lacazette riktheu Arsenalin në ndeshje. Topçinjtë u hodhën totalisht në sulm në pjesën e dytë por ishin me fat kur Kane u ndal nga shtylla, megjithatë pas përpjekjeve të shumta, Arsenali barazoi shifrat në minutën e 71-të me Aubameyang që gjeti devijimin deçiziv pas harkimit të Guendouzi. Deri në fund si Arsenali dhe Tottenhami e kërkuan fitoren por sfida u mbyll me shifrat me topçinjtë që u ngjitën në kuotën e 7 pikëve pas 4 javëve të para ndërsa skuadra e Pochettinos është më poshtë në renditje me vetëm 5 pikë të grumbulluara. Me një ritëm të jashtëzakonshëm dhe një futboll shumë të shpejtë, derbi i Londrës Veriore Arsenal-Tottenham ishte kartolina më e mirë e këtyre 4 javëve të para të Premier Leagues.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency