Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Çfarë statistike, 6 nga 7 ndeshjet e para të Kupës së Kombeve të Afrikës përfunduan 1-0

U luajtën këtë të hënë katër ndeshjet e radhës së Kupës së Kombeve të Afrikës, që për çudi përfunduan të gjitha me të njëjtin rezultat 1-0.

Senegalin e nderoi një penallti e shndërruar në gol nga Sadio Mane përballë Zimbabwes, ndërsa sulmuesi 28-vjeçar Sylla, i dha tri pikë Guinesë ndaj Malawi-t. Ndeshjen mes Marokut dhe Ganës e vendosi në minutën e 83-të Sofiane Boufal, kurse në sfidën mes Comoros – Gabon 1-0 golin e vetëm të takimit e shënoi Boupendza.

Në ditën e parë, sfidën hapëse të kompeticionit Kameruni e fitoi 2-1 përballë Burkina Fasos, ndërsa Kepi i Gjelbër fitoi 1-0 ndaj Etiopisë.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...