Basketboll

E papritur, Franca eliminon SHBA-të, në gjysmëfinale e pret Argjentina

Tjetër rezultat surprizë në Botërorin e Basketbollit, që po zhvillohet në Kinë. Pas eliminimit të Serbisë nga Argjentinë, largohen për befasinë e të gjithëve edhe favoritët e turneut, Shtetet e Bashkuara të Amerikës. 13 vite kishin basketbollistët amerikanë që nuk pësonin humbje në sfidat ndërkombëtare, por erdhi momenti që kjo t’i ndodhte me trajnerin Greg Popovich kundër Francës, me rezultatin 79-89.

Kampionët në fuqi u ndëshkuan nga gjuajtjet e sakta të Rudu Gobert, me lojtarin e Utah Jazz që e mbylli takimin me 21 pikë dhe 16 rikuperime, ndërsa Evans Furnier shtoi 22 pikë të tjera për ekipin francez.

Nuk mjaftuan për amerikanët 29 pikët e Donovan Mitchell, që mundi ta kalonte në epërsi SHBA 78-76, por pikërisht pas këtij momenti shpërthyen në sulm francezët, të ndihmuar edhe nga disa gabime të pashpjegueshme dhe banale të amerikanëve, që abdikojnë nga froni pas sukseseve në dy edicionet e fundit.

Në gjysmëfinale të Botërorit të Basketbollit Franca do të përballet me Argjentinën.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency