Serie A

Çfarë zhgënjimi nga Interi, e mposht Sassuolo që në start

Interi dështoi të merrte pikë në ndeshjen e parë të sezonit në Serinë, edhe pse kishte përballë një skuadër modeste si Sassuolo, që objektiv parësor ka mbijetesën. Skuadra zikaltër, me ndryshime thelbësore krahasuar me sezonin e kaluar, u thye 1-0 në “Mapei Stadium”, duke mos i mos respektuar pritshmëritë e opinionit sportiv. Goli që vendosi sfidën u shënua nga Berardi me 11-metërsh në minutën e 27-të. Përpjekjet e zikaltërve për të shmangur turpërimin në start rezultuan të kota, pasi Sassuolo e vendosur mirë në mbrojtje nuk lejoi prekjen e rrjetës.

Parma shpërdoroi një avantazh të dyfishtë në “Tardini” përballë Udineses, duke marrë vetëm një pikë në ndeshjen e parë në Serinë A pas shumë sezonesh në kategoritë e ulëta. Iglese dhe Barilla realizuan për vendësit, por De Paul me 11-metërsh e më pas Fofana shmangën humbjen e friulanëve, duke barazuar 2-2.

Krunic dhe Caputo ishin autorë të golave në fitoren 2-0 të Empolit përballë Cagliarit, ndërsa goli i Kurtic i siguroi një fitore shumë të rëndësishme në transfertën e Bolognas Spalit.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency