Përfaqësuesja

Challandes: Duhet ta vrisnin ndeshjen më shpejt, ja ku më më pëlqeu skuadra

Pjesërisht i kënaqur Bernard Challandes pas suksesit që Kosova arriti me rezultatin 2-0 ndaj Malit të Zi, një ndeshje që sipas trajnerit zviceran dardanët duhet ta vrisnin më shpejt.

“Nëse kemi kaq shumë raste, normalisht duhet të realizojmë. Skuadra ka luajtur ndeshje të mirë, kompakte, një tranzicion shumë i mirë. Kemi pasur shumë raste, nuk kemi shënuar, por nuk kemi pësuar në anën tjetër. Ndoshta është dashur ta vrasim ndeshjen më herët, por jam shumë i kënaqur.Më pëlqeu puna mesfushës dhe mbrojtjes, presingu që kemi bërë. Kemi mbajtur topin, kemi bërë futbollin tonë me pasime të shkurtra, po ashtu me situata në krah, por vetëm përfundimi i aksionit nuk ka qenë më i mirë.

Ai tha pastaj në gjuhën shqipe “Urime”, ndërkohë që foli edhe për zëvendësimet.

“Mendoj se Shala nuk ka luajtur në javën e kaluar, ka qenë shqetësuese fakti se ka pasur një lëndim dhe është normale që e kemi zëvendësuar. Isha i kënaqur me skuadrën dhe nuk ishte e nevojshme patjetër të bëjmë ndërrim. Jam i kënaqur me atë çfarë treguan lojtarët në fushë”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency