Përfaqësuesja

Challandes: Marr përgjegjësinë, por s’kam asnjë dyshim për të ardhmen

Bernard Challandes merr përgjegjësitë për humbjen e Kosovës ndaj Maqedonisë së Veriut, por nuk mendon se duhet ta mbyllë në këtë moment me “Dardanët”. Trajneri helvet pas ndeshjes, deklaroi:

A jam i duhuri për të vazhduar me Kosovën? Po. Në fillim kam thënë se kemi gjasa për play-off dhe askush nuk më ka besuar. Ju lutem, mos harroni, nuk ishte e lehtë për skuadrën tonë dhe unë jam shumë i zhgënjyer dhe e marr gjithë përgjegjësinë, unë jam trajneri. Kam pasur shumë kënaqësi gjatë rrugës me këtë ekip, jam pjesë e këtij ekipi dhe jam i gatshëm për të ardhmen, s’kam asnjë dyshim”.

Sa i përket analizës së ndeshjes, 69-vjeçari u shpreh:

“Goli i parë ishte i pafat për nga mënyra se si e pësuam, por ky është futbolli, duhet të jetojmë me këtë situatë. Goli i dytë ishte një vendosje mjaft e mirë e kundërshtarit në zonë, është një gol normal, që e shohim shpesh në futboll. Kemi zhvilluar një pjesë të parë të mirë, kemi luajtur futboll në një ndeshje shumë të vështirë. Pas pjesës së parë, ishte vërtet e vështirë për ne, por jemi munduar të provokonim kundërshtarin me lojë sulmuese, por nuk ia dolëm, pasi kemi humbur paksa në organizim të lojës.

Ata ishin skuadër agresive dhe u kemi dhënë shumë mundësi për kundërsulme dhe në fund duhet të themi se duhet ta pranojmë këtë humbje, sepse ata kanë luajtur pak më mirë se Kosova”.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency