Përfaqësuesja

Challandes: Moldavia test i rëndësishëm, duam ta nisim me fitore

Kosova zhvilloi seancën e fundit stërvitore në prag të duelit me Moldavinë, që zhvillohet këtë të enjte, në orën 20:45. Kjo njëherësh është ndeshja hapëse për edicionin e ri të Ligës së Kombeve. Dardanët kanë zbritur në fushën e stadiumit “Ennio Tardini” të kompletuar dhe me motiv të madh për sukses, teksa kanë marrë udhëzimet nga përzgjedhësi Bernard Challandes.

Ky i fundit, në konferencën për shtyp që u mbajt nëpërmjet platformës online “Zoom”, shprehu optimizmin për nisjen e mbarë të ciklit të ri të garave. Challandes vuri në pah se Moldavia është një test i rëndësishëm, teksa theksoi se do të dardanët do të hyjnë në fushë për ta fituar këtë ndeshje.

“Ndaj Moldavisë luajmë për fitore. Është një ndeshje garuese dhe si e tillë është e qartë se luajmë gjithmonë për fitore. Pa dyshim është një test i mirë për ne, prandaj është e rëndësishme që përveç lojës së mirë edhe të fitojmë”.

Sa i përket faktit se 7 lojtarë iu bashkuan ekipit vetëm ditën e sotme, trajneri i Dardanëve komentoi: “Natyrisht se para një ndeshjeje të tillë nuk është mënyra më e mirë që të kesh vetëm një stërvitje me ekipin, por nuk mund ta ndryshojmë gjendjen. Gjithçka në këto rrethana është ndryshe, andaj duhet ta bëjmë më të mirën në kushtet dhe situatën që ndodhemi. Është e qartë se ka dallime në formën e lojtarëve, por po e përshtatim punën për secilin prej tyre”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency