Përfaqësuesja

Challandes: Mungesat peshojnë, por mbetem optimist, prurjet e reja nuk luajnë!

Pavarsisht mungesave të shumta që do të ketë Kosova në mesfushë, trajneri i dardanëve Bernard Challandes në konferencën për shtyp përpara ndeshjes ndaj Malit të Zi në Podgoricë që do të zhvillohet këtë të premte, u shfaq optimist duke prekur disa tema.

Mungesat dhe formacioni – “Ne kemi mungesa të theksuar në mesfushë si Shala, Berisha dhe Kryeziu, është e vështirë te luash pa ta, por si trajner që jam ne duhet të flasim për futbollistët që janë në formacion pasi kemi zgjedhur më të mirët”.

Hadërgjonaj, Dresheviç dhe Ibrahimaj – “Nuk do të paraqiten pasi që ende nuk është kompletuar dokumentacioni i FIFA-s. Sa i përket Hadergjonajt, ai do të jetë i gatshëm që të paraqitet për Kosovën ne takimin e nesërm kundër Malit të Zi, është në formë të mirë”.

Kapiteni i Kosovës- “Ne kemi humbur katër kapitenë, por kapiteni nuk është problemi kryesor. Do të pres stërvitjet këtë mbrëmje që të vendosi për kapitenin nesër”.

Ndeshja për Aro Muriç – “Është speciale por jo edhe aq. Kemi disa lojtarë që kanë luajtur edhe për Shqipërinë mandej për Kosovën dhe anasjelltas. Ka edhe shumë lojtarë kosovarë që kanë lindur në Kosovë, por luajnë për Shqipërinë, pra nuk është edhe aq speciale.

Edon Zhegrova – “Me Edonin gjithçka po shkon mirë, do të flas me të për çdo gjë pasi ai është një djalë i ri dhe mjaft i guximshëm. Ka një te ardhme të ndritur, nuk ka asgjë për tu shqetësuar është i ri”.

Lëndimi i Rrahmanit – “Rrahmani do të ketë stërvitje normale sonte me djelmoshat e skuadrës dhe pas këtyre stërvitjeve ne do të flasim me të dhe ta shohim nëse ai do të jetë i gatshëm 100 për qind për takimin e nesërm”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency