Përfaqësuesja

Challandes publikon listën e Kosovës, “Dardanët” me risi

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka bërë publike listën e futbollistëve për dy ndeshjet e qershorit në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”, kundër Malit të Zi, më 7 qershor, në Podgoricë, dhe kundër Bullgarisë, më 10 qershor në Sofje. Stërvitja e parë do të mbahet më 2 qershor, në stadiumin “Fadil Vokrri” në orën 18:00.

Florent Hadergjonaj, Ylldren Ibrahimaj dhe Ibrahim Dresheviq janë lojtarë të rinj, që për herë të parë do të kenë mundësinë që të veshin fanellën e Kosovës.

Florent Hadergjonaj, është më i njohur pas ka bërë karrierë në Bundeliga dhe Premier League. .

Ai ka luajtur për klube të njohura, fillimisht te Young Boys, Ingolstadt 04 dhe tani është pjesë e Huddersfield Town.

Ibrahim Dresheviq apo Dreshaj është shqiptar i Malit të Zi, i lindur në Suedi. Luan si qendërmbrojtës dhe është vetëm 22 vjeç. Karrierën e ka nisur në Suedi te Norrby, pastaj ka kaluar te Elfsborg, ku ka debutuar në ekipin e parë. Aktualisht pjesë e klubit të njohur holandez, Heerenven.

Ylldren Ibrahimaj është mesfushor, 23 vjeç. Ai ka lindur në Arendal të Norvegjisë. Karrierën e ka nisur te akademia IK Grane për ta kaluar më pas Arendal në futbollin profesionist. Ibrahimaj aktualisht është pjesë e ekipit Viking në Divisionin e Parë në Norvegji. Në 14 ndeshjet e fundit ka realizuar katër gola. Vjen për të plotësuar boshllëkun e lënë nga Hekuran Kryeziu.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency