Kosova

Challandes publikon listën për ndeshjet e Tetorit, rikthime dhe risi te Kosova

Kosova do të luajë dy ndeshje gjatë muajit tetor, njëra prej të cilave miqësore ndaj Gjibraltarit më 10 tetor dhe më pas sfida eliminatore e Euro 2020-ës, ndaj Malit të Zi më 14 tetor, takime këto që do të zhvillohen në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës.

Tekniku i “Dardanëve”, zvicerani Bernard Challandes ka publikuar sot listën me 25 futbollistët që ka ftuar për të pasur në dispozicion për këto dy takime, teksa bie në sy rikthimi nga dëmtimi i Herolind Shalës, Benjamin Kolollit e Milot Rashicës.

Gjithashtu ka marrë ftesën për herë të parë edhe sulmuesi i Lokomotivës së Zagrebit, Lirim Kastrati, që po shkëlqen në kampionatin kroat, por që deri në muajin shtator ishte pjesë e Kosovës U21 dhe tani do të ketë mundësi të tregojë veten para Challandes.

Grumbullimi i Përfaqësueses së Kosovës do të nisë ditën e hënë në kryeqytet, Prishtinë, ndërsa po atë ditë në orën 11:00, trajneri zviceran Bernard Challandes do të dalë në një konferencë për shtyp ku do shpjegojë edhe zgjedhjet e tij.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency