Përfaqësuesja

Challandes: Të bëjmë një ndeshje të madhe, Ibran e mbulojmë si ekip

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes kërkoi kujdes maksimal nga skuadra e tij sidomos në aspektin mbrojtës para përballjes me Suedinë në “Fadil Vokrri”.

“Ne kemi luajtur kundër Lituanisë dhe kemi analizuar në detaje atë ndeshje. Sipas analizës, kemi bërë një lojë të mirë në aspektin ofensiv, por i kemi lënë shumë hapësirë Lituanisë dhe kemi pasur disa probleme në aspektin mbrojtës. Kjo nënkupton që kundër Suedisë duhet të jemi në të kujdesshëm, pasi do të luajmë kundër një kundërshtari shumë të fortë. E kamë parë dhe kam dëgjuar se shumë prej njerëzve nuk e ndajnë këtë mendim, por unë mendoj se Suedia është një prej ekipeve më të mira në botë, edhe në bazë të ranglistës së FIFA-s”.”

Objektivi: “Të kualifikohemi në Kampionatin Botëror dhe ta fitojmë atë. Kjo është ëndrra. Nuk mund të themi qe s’kemi gjasa për të shkuar në Katar. Objektivi tani është të bëjmë një ndeshje të madhe. Kemi disa probleme me kontigjentin e ekipit. Na mungojnë 5 lojtarë të rëndësishëm. Duhet të përgjigjemi në mënyrë ekipore”.

Formacioni, egimë: “E kam vendosur formacionin, por nuk e tregoj para ndeshjes se kush do të startojë. Në kokën time është e qartë se cilët lojtarë janë të gatshëm. Duhet të bazohemi në paraqitjet individuale, por duhet të luajmë si ekip”.

Strategjia kundër Ibras: “Na duhen 11 lojtarë për ta ndalur Ibrahimovicin. Duhet të luajmë si ekip dhe të gjithë duhet të ndihmojnë mbrojtjen.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency