Futboll

Champions femra/ Mitrovica pëson një “thes” me gola nga Wolfsburgu

Nëse Vllaznia rezistoi fort dhe u ndëshkua nga vetëm një penallti ndaj skuadrës daneze të Fortuna Hjorrin në ruandin e 1/16 të Champions Leagues së femrave, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për kampionen e Kosovës Mitrovicën që u “shkërmoq” në stadiumin Fadil Vokrri nga Wolfsburgu. Mitrovica pësoi humbjen më të thellë të ditës pasi u mposht me rezultatin 0-10 por gjithsesi duhet theksuar se skuadra kosovare kishte përballë një rival shumë herë më të fortë se kundërshtari i Vllaznisë, pasi Wolfsburgu është skuadra 5-herë kampione e Gjermanisë dhe dy herë fituese e Champions Leagues për femra teksa edhe në këtë sezon synon t’i shkojë deri në fund kompeticionit. Ndaj Mitrovicës në ndeshjen e zhvilluar në kryeqytetin e Kosovës spikati, kapitenia Harder që shënoi 3 gola. Për skuadrën kosovare ndeshje e kthimit në Gjermani do të shërbejë thjeshtë si një shëtitje pasi kualifikimi është vendosur që në ndeshjen e parë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency