Futboll

Champions për femra/ Vllaznia “bie” ndaj skuadrës daneze

Skuadra e Vllaznisë për femra u mposht me rezultatin minimal 0-1 në “Loro Boriçi”, në sfidën e parë eliminatore të fazës së 1/16-ave të Champions Leagues, përballë skuadrës daneze të Fortuna Hjorring.

Pikërisht danezet ishin favorite të dukshme para këtij takimi dhe ashtu rezultoi edhe në fushë, ku kontrolluan topin dhe ndërtuan disa aksione të rrezikshme, ndërsa golin e fitores e gjetën në minutën e 67’, me anë të Moller me 11-metërsh.

Nga ana tjetër vajzat shkodrane dhanë gjithçka në fushë, duke u mbrojtur mirë dhe tentuar për të ndërtuar sulme të rrezikshme, ndërsa rastin më të mirë për të barazuar e pati amerikania Doyle në minutën e fundit shtesë, por fati nuk ishte në krahun e saj.

Sfida e kthimit do të luhet më datën 25 shtator në Danimarkë, ku vajzat e Vllaznisë do të tentojnë të bëjnë befasinë, ndonëse është e qartë që do të jetë shumë e vështirë përballë një kundërshtari që kishte një nivel të lartë të përgatitjes fizike.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency