Serie A

Championsi “mision i pamundur”, Roma e detyruar të shesë yjet në vjeshtë

Humbja e djeshme me Milanin, komplikoi situatën e Romës në renditje, pasi tashmë arritja e kualifikimit në zonën Champions duket e pamundur, për më tepër duke parë formën e mirë që po kalon Atalanta.

Me këtë situatë, kur për të dytin vit me radhë dështojnë të garojnë në kompeticionin më të rëndësishëm europian, kryeqytetasit pritet të përballen me vështirësi të mëdha ekonomike, që do t’i detyronin të bënin disa shitje me peshë.

I pari në listë për t’u larguar është turku Cengiz Under, i cili nuk bën më pjesë në planet e trajnerit Fonseca dhe Roma po negocion me klube si Napoli e Everton, të cilat janë gati të paguajnë 30-35 milionë euro për kartonin e tij.

Përveç turkut, edhe emra si Pellegrini e Zaniolo do të jetë e vështirë të qëndrojnë në Trigoria, nëse skuadra nuk luan në Ligën e Kampionëve, aq më tepër që ofertat në drejtim të tyre nuk kanë munguar asnjëherë nga klube si Interi e Juventusi.

Shpresa e vetme që Roma të mund të mbajë yjet e vet në skuadër, është që Pallotta të pranojë shitjen e aksioneve te grupi amerikan Friedkin, që ka plane të investojë fuqishëm dhe të ringrejë klubin verdhekuq.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency