Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Championsi për të rinjtë, ja rivalët e Vllaznisë dhe Shkëndijës

Vllaznia dhe Shkëndija mësuan kundërshtarët e tyre në raundin e parë të Uefa Champions League për të rinjtë. Kampionët e Shqipërisë dhe ata të Maqedonisë për 19 vjecarë do të kenë dy përballje në lindje, me Vllazninë e Shkodrës që do të ndeshet me moldavët e Zimbrus ndërsa Shkëndija do të ndeshet me kampionët sllovak të Nitras. Në raundin e dytë ndërkohë, Vllaznia në rast kualifikimi do të ndeshet me fituesin e ciftit UCD Dublin-Molde ndërsa Shkëndija me fituesin e ciftit Liepaja-Shakhtor Soligorsk. Formati I Uefa Champions League për të rinj është më I ndryshëm se ai I të mëdhenjve, pasi nuk përfshin ndeshjet e fazës së grupeve dhe kampionia në fuqi, në këtë rast Salcburg I Austrisë merr pjesë që në raundin e parë.  Në rast se kalojnë dy raundet e para, do të procedohet me shortin e play-off në muajin dhjetor, ndërsa 1/8 startojnë në muajin shkurt të vitit të ardshëm, ndërsa finalja do të luhet më 23 prill në Nion. Për herë të parë në Uefa Champions League të të rinjve, merr pjesë një skuadër shqiptare, me Vllazninë që është përfaqësuese e vendit tonë në këtë kompeticion.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Tronditet Tirana në ditën e fundit të merkatos. Afrimi më i bujshëm në merkaton e janarit, Kristal Abazaj është dëmtuar rëndë. Lajmin e konfirmojnë...

Futboll

Dani Alves ndodhet në qeli prej 20 janarit. Futbollist me më shumë trofe në historinë e futbollit, u dënua për përdhunimin e një vajze...

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Angli

Haaland nuk bind Gabby Agbonlahor. 25 gola në 19 ndeshje të Premier League nuk kanë qenë mjaftueshëm për të fituar ndaj skepticizmit të opinionistit...