Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Chelsea apo Barcelona, kapiteni merr vendimin përfundimtar

Barcelona vazhdon të insistojë për Cesar Azpilicueta, të cilit i janë shtuar 12 muaj në marrëveshjen që i përfundonte këtë verë me Chelsea, pasi ka luajtur një sasi të caktuar ndeshjesh këtë sezon.

Kapiteni i kampionëve të Europës kishte nevojë të luante 30 ndeshje për të nxitur një rinovim automatik, dhe ky opsion u aktivizua pas finales së Botërorit për klube më 12 shkurt.

32-vjeçari spanjoll, i cili është pjesë e “Bluve të Londrës” prej vitit 2012, mund të luajë në çdo pozicion të repartit mbrojtës. Në Spanjë ka optimizëm në lidhje me firmën me Azpilicuetën.

Ky i fundit dëshiron të vijojë karrierën në “Camp Nou” me skuadrën katalanase sipas AS dhe së shpejti do të takohet me drejtuesit e klubit londinez për t’u bërë të qartë vendimin e largimit.

Tani është vetëm çështje kohe rikthimi i lojtarit në La Liga, teksa Xavi, i cili beson shumë tek eksperienca e madhe e mbrojtësit, shpreson ta ketë në dispozicion për sezonin e ardhshëm.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...