Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Chelsea dhe Diego Costa në betejë ligjore

Luftë e hapur ndërmjet Chelsea dhe Diego Costa. Avokati i lojtarit, Ricardo Cardoso, dorëzoi kërkesën formale për shitjen e sulmuesit, që synon huazimin për gjashtë muaj te Milani dhe më pas kalimin te Atletico Madrid. Avokati kërcënoi betejë ligjore ndaj klubit londinez, nëse nuk merr parasysh pretendimet e Diego Coastas, pasi më parë Conte e largoi nga ekipi.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...