Champions League

Chelsea dhe Sevilla sigurojnë kualifikimin, Rennes-Krasnodar për vendin e tretë

Chelsea dhe Sevilla janë skuadrat e parë që sigurojnë kualifikimin në fazën tjetër të Championsit, pasi i fituan ndeshjet respektive në ruandit e katërt të sfidave në grupe. Londinezët mposhtën 1-2 Rennes ndërsa andaluzët iu imponuan me të njëjtin rezultat (1-2) Krasnodarit në sfidat e vlefshme për Grupin E.
Skuadra e drejtuar nga Frank Lampard shënoi e para në sfidën ndaj Rennes me talentin Hudson-Odoi në pjesën e parë, ndërsa 5 minuta para përfundimit të kohës së rregullt barazoi Guirassy. Gjithsesi, në kohën shtesë Giroud realizoi golin e ftores për Chelsea-n.
Sevilla hapi dhe mbylli Serinë e golave ndaj Krasnodarit me autorë Rakitic (4′) dhe El Haddadi (90+5′), ndërsa për rusët e Krasnodarit barazoi përkohësisht Wanderson. Chelsea e Sevilla kryesojnë grupin me nga 10 pikë, ndërsa Rennes dhe Krasnodari, me nga vetëm 1 pikë do të luftojnë për vendin e tretë që i lejon të vijojnë në Europa League.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency