Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Chelsea e kërkon me ngulm, Fofana “tërbohet” me drejtuesit e Leicester

Wesley Fofana është një nga emrat më të lakuar në këtë merkato.

Chelsea e kërkon me ngulm 21-vjeçarin, ndërsa ky i fundit është maksimalisht i irrituar me drejtuesit e Leicester.

Drejtuesit e klubit kërkojnë më shumë se 80 milionë euro, ndërsa Chelsea pak nga pak po heq dorë nga mbrojtësi për shkak të çmimit të tij.

Sipas medieve britanike, pas një bisede të francezit me drejtuesit e “dhelprave” është shprehur i pakënaqur, duke i bërë me dije klubit se po i shkatërron ëndrrën për të luajtur me “Blutë” e Londrës.

Lojtari është tërbuar me idenë që Leicester po kërkon më shumë se transferimi i Maguire dhe po insiston të transferohet në Londër.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...