FA Cup

Chelsea eliminon Nottingham Forest, Fabregas jep lamtumirën

 

Cesc Fabregas luajti me shumë mundësi ndeshjen e tij të fundit jo vetëm me fanellën e Chelsea-t por edhe në futbollin anglez. Mesfushori spanjoll u përshëndet me ovacione në “Stamford Bridge” në ndeshjen e raundit të tretë të FA Cup kundër Nottingham Forest, që u fitua 2-0 nga blutë e Londrës.

Fabregas, i cili mbante shiritin e kapitenit në këtë sfidë, humbi një 11-metërsh në pjesën e parë, gjithsesi skuadra e Sarrit arriti të realizonte dy gola me të njëjtin autor, spanjollin tjetër Alvaro Morata.

6 minuta para fundit Fabregas u zëvendësua. Pikërisht në këtë moment ai përqafoi shokët e skuadrës David Luiz dhe Eden Hazard dhe mezi i përmbajti lotët. Publiku i “Stamford Bridge” shpërtheu në duartrokitje për kontributin që ka dhënë mesfushori për këtë skuadër.

Fabregas pritet të transferohet në Francë te Monaco, që drejtohet nga ish-shoku i tij i skuadrës tek Arsenali, Tierry Henry.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency