Premier League

Chelsea fundos Leedsin, Lukaku gjen golin në ndeshjen e dytë radhazi

Rëndohet situata e Leeds United në pjesën e fundit të klasifikimit pas humbjes 0-3 përballë Chelsea-t. Në “Elland Road” shënuan Mount që në minutën e katërt, Pulisic në të 55-tën dhe  dhe Lukaku shtatë minuta para përfundimit të kohës së rregullt, me sulmuesin belg që e gjen golin për të dytën ndeshje radhazi.

Chelsea me këtë sukses praktikisht siguron pjesëmarrjen në Champions, pasi diferenca me Tottanhamin shkon 8 pikë, me skuadrën e Contes që ka tri ndeshje për të zhvilluar.

Nga ana tjetër, Leedsi me këtë disfatë të radhës mbetet në vendin e 18-të me 34 pikë, aq sa Burnley, që ka golaverazh më të mirë dhe një ndeshje më shumë për të zhvilluar.

Leicester City fitoi lehtësisht 3-0 përballë ekipit tashmë të rënë nga kategoria, Norwich, falë dy golave të Vardy-t dhe një të Maddison.

Evertoni nuk mori më shumë se një pikë përballë Watfordit të rënë, duke barazuar pa gola.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency