Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Chelsea i bashkohet garës për sulmuesin e Leverkusen

Chelsea i bashkohet garës për sulmuesin e Leverkusen
Chelsea i bashkohet garës për sulmuesin e Leverkusen

Jo vetëm Man UTD dhe Real Madrid, për talentin e Leverkusen tashmë interesohet edhe Chelsea. Jeremie Frimpong është një emër shumë i lakuar në merkato, me futbollistin e Bayer Leverkusen që ka tërheq vëmendjen e shumë klubeve europiane.

Forma e mirë e “Aspirinave” është një meritë edhe e Frimpong, ndërsa për shërbimet e tij, përpos Manchester United dhe Real Madrid, tashmë interesohet edhe Chelsea.

Lexoni edhe:

“Blutë” po kërkojnë të lëvizin shpejtë në këtë operacion, pasi kërkojnë të firmosin me lojtarin që në muajin janar, por përvecc konkurrencës me dy klubet e tjera, Chelsea ka hasur edhe në vendimin e lojtarit, me Frimpong që nuk dëshiron të lëviz në merkaton e dimrit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...