Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Chelsea kërkon “gardianin” e Interit, synon t’u “ngecë” zikaltërve Kepan

Chelsea do të bëjë ndryshime në verë sa i përket portës. Sepse as Mendy, as Kepa nuk i japin klubit garanci të mëdha.

Kështu, André Onana, “gardiani” i Interit, që ia “vodhi” vendin Samir Handanovicit në periudhën e fundit, është vënë në fokusin e drejtuesve të bluve të Londrës.

Performanca e tij e mirë dhe aftësia për të luajtur me këmbë e bëjnë atë një profil tërheqës për blutë.

Problem për Chelsea-n mbetet Kepa Arrizabalaga, portieri më i shtrenjtë në botë (kushtoi 80 milionë në vitin 2018 dhe paguhet rreth 9 milionë stërlina bruto në vit, pra rreth 6 milionë euro neto), i cili nuk mund të qëndrojë si rezervë.

Për këtë arsye, ideja e Chelsea-t është ta përfshijë portierin bask në bisedimet për blerjen e Onanës, por drejtuesit e Interit duan vetëm para “cash”, për të rregulluar bilancin (duhen të paktën 60-70 milionë euro).

Lexo edhe:

Kështu Kepa, pavarësisht se është një profil interesant, nuk vlerësohet si alternativa perfekte për ziklatrit.

Në javët në vijim, në çdo rast, kontaktet do të vazhdojnë. E sigurt, megjithatë, është se Interi nuk dëshiron të bëjë zbritje dhe do të kërkojë të paktën 40-45 milionë për portierin kamerunas, i cili verën e kaluar mbërriti në Milano me parametër zero pasi mbylli përvojën tek Ajaxi i Amsterdamit.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...