Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Chelsea kërkon mesfushorin anglez, gati oferta në verë

Chelsea kërkon mesfushorin anglez
Chelsea kërkon mesfushorin anglez

Qindra milionë euro të shpenzuara në merkaton e dimrit nga ana e Chelsea-t, nuk do të jenë sigurisht të fundit, pasi vera e ardhshme pritet të jetë edhe më e nxehtë për blutë e Londrës.

Mediat angleze raportojnë se presidenti Todd Boehly nuk ka ndërmend të heqë dorë nga mesfushori anglez Declan Rice, i cili ka kontratë deri në 2024-në me West Hamin.

Lexo edhe:

  1. Kombëtare/ Ismajli nuk ia del, Sylvinho gjen zëvendësuesin e tij në Portugali
  2. Rival amerikan për Kristian Prengën, SuperSport sjell përballjen e zjarrtë
  3. Betis “fluturon” drejt zonës Champions, Iglesias fiton duelin me Muriqin
  4. VIDEO/ Gol spektakolar, Bregu frymëzon përmbysjen te Boluspor

Chelsea provoi të marrë Rice një vit më parë, por pa rezultat, teksa në verën e këtij viti mund ta marrë për një shifër prej 50-60 milionë eurosh, thuajse gjysmën e asaj që West Ham kërkoi një vit më parë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Zyrtarizohet lista e Kombëtares së Shqipërisë për sfidën e parë eliminatore të “Euro 2024” kundër Polonisë në Varshavë, më 27 mars. Anis Mehmeti dhe...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...