Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Chelsea kërkon portier në Milano, ofron para dhe një mbrojtës në këmbim

Chelsea kërkon portier në Milano
Chelsea kërkon portier në Milano

Chelsea ka hedhur sytë në Milano për të gjetur portier, teksa objektiva janë si francezi i Milanit, Mike Maignan, ashtu edhe kamerunasi i Interit, Andre Onana.

Sipas mediave angleze, klubi londinez ka bërë një ofertë prej 60 milionë eurosh për Maignan dhe është në pritje të përgjigjes nga ana e drejtuesve të Milanit.

Nëse ata refuzojnë, atëherë plani B do të jetë Onana, duke qenë se edhe marrëdhëniet me Interin janë mjaft të mira. Për Onanën blutë e Londrës janë gati të paguajnë rreth 40 milionë euro kesh, plus huazimin një vjeçar të senegalezit Khalidou Koulibaly.

Ky i fundit duket i zhgënjyer pas një sezoni në Londër dhe kërkon të rikthehet në Serinë A, ndaj edhe londinezët janë gati t’i plotësojnë dëshirën duke e huazuar një sezon te Interi.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...