Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Chelsea kthen “sytë” nga Holanda, londinezët në sulm për talentin e Ajax

Mohammed Kudus është shumë pranë transferimit te Chelsea.

Londinezët kanë nisur kontaktet me klubin e Ajax, pasi “Blutë” kanë arritur akordin me lojtarin ganez.

Lexo edhe:

Kudus ka kontratë me “Harkëtarët” deri në verën e vitit 2025 dhe vlerësohet rreth 50 milionë euro, shifër të cilën londinezët duan ta diskutojnë ende.

Mediet britanike raportojnë se, Chelsea është një hap larg transferimit, pasi edhe Kudus po shtyn klubin holandez të pranojë ofertën e Chelsea sepse dëshiron të luajë në Premier League.


 

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...