Premier League

Chelsea-Manchester United, sfidë direkte për një vend në Champions

Ndonëse është e hënë, emocionet e futbollit nuk kanë të mbaruar në ekranin e Supersport, pasi përveç Milan-Torino, mbrëmja do të ndizet edhe me supersfidën e kampionatit anglez, Chelsea-Manchester United.

Të dy skuadrat kanë objektiv të njëjtë këtë sezon, që është një vend në zonën Champions dhe deri tani më pranë arritjes së qëllimit janë pikërisht “blutë e Londrës” që pozicionohen në vendin e katërt me 41 pikë.

“Djajtë e kuq” kanë plot 6 pikë më pak dhe mbrëmjen e sotme do të duhet të bëjnë kujdes, pasi në rast humbjeje në “Stamford Bridge”, zona Champions do të largohej edhe më shumë dhe do të bëhej thuajse e pamundur për t’u arritur.

Të dy skuadrat nuk vijnë në një moment aspak të mirë, pasi nuk fitojnë një ndeshje në kampionat që prej 11 janarit, ndërsa si londinezët, ashtu edhe “djajtë e kuq” kanë regjistruar nga një humbje dhe dy barazime gjatë 3 javëve të fundit.

Pikërisht për këtë arsye, takimi i sotëm bëhet edhe më i rëndësishëm, veçanërisht për skuadrën e Franck Lampard, që javën e ardhshme do të luajë një tjetër sfidë direkte për zonën Champions, derbin e Londrës ndaj Tottenhamit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency