Premier League

Chelsea mposht City-n dhe “i vë kurorën e kampionit” Liverpoolit

Liverpooli është matematikisht kampioni i ri i Anglisë. “Dhuratën” e fundit ekipit të drejtuar nga Jurgen Klopp ia bëri Chelsea me fitoren 2-1 ndaj Manchester City-t në Londër. Në “Stamford Bridge” mjaftonte që Citizens të mos fitonin për të kurorëzuar “The Reds”, por skuadra e Frank Lampard, e angazhuar maksimalisht për të marrë tri pikët në funksion të sigurimit të pjesëmarrjes në Champions, siguroi një triumf shumë të rëndësishëm, që zyrtarizoi pas 30 vitesh “mbret” të Premier League-s Liverpoolin, që 7 javë para fundit kryeson me 23 pikë më shumë se Manchester City.

Sa i përket kronikës së ndeshjes, Chelsea kaloi në epërsi në minutën e 36-të me Pulisicin, që përfitoi nga gabimi i mbrojtjes që në vijën e mesfushës dhe pasi vrapoi për rreth 50 metra mposhti edhe portierin Ederson.

Kevin De Bruyne barazoi rezultatin në minutën e 55-të me një goditje të lirë spektakolare, por blutë kthyen epërsinë në minutën e 78-të, pas një 11-metërshi (Fernandihno largoi me dorë topin në vijën fatale dhe u ndëshkua me karton të kuq) të shndërruar në gol nga Willian.

Chelsea me këtë sukses rikthen doferencën prej 5 pikësh me Manchester United që i kërcënon vendin e katërt.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency