Premier League

Mane dhe Salah “hedhin në tapet” Chelsea-n, Liverpooli sërish në krye

Fiton Manchester City, kundërpërgjigjet po me fitore Liverpooli. Por nëse për Citizens suksesi ndaj Crystal Palace ishte më i pritshëm, “The Reds” duhej të mposhtnin një rival më të fortë, Chelsea-n, dhe ia dalin mbanë me rezultatin 2-0.

Në “Anfield Road” skuadra e Jurgen Klopp zhvilloi një ndeshje perfekte, duke u vendosur mirë në fushë, për të shfrytëzuar më pas shpejtësinë dhe cilësinë e emrave të tillë si Salah dhe Mane.

I pari realizoi në minutën e 51-të Mane, pas një aksioni model ku morën pjesë disa futbolliste me kombinime të shkurtra de të saktë.

Vetëm dy minuta më vonë sulmuesi egjiptian lëshoi një silur nga distanca, që edhe pse prirët me portën ishte i pakapshëm nga Arrizabalaga. Asgjë nuk ndryshoi në minutat në vijim, madje Liverpooli ishte më i rrezikshëm në kundërsulm, por pa mundur ta thellonte më tej rezultatin.

Brenda pak orës Liverpooli dhe Manchester City këmbejnë pozicionet, me “The Reds” që rikthehen në krye me dy pikë më shumë (85), por City ka një zhvilluar një ndeshje më pak.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency