Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Chelsea nis bisedimet me Nagelsmann, zbulohet kur janë takuar

Julian Nagelsmann vijon të mbetet në krye të listës për të marrë drejtimin e Chelsea-t në verë.

Sipas raportimeve të medieve britanike trajneri gjerman është takuar të enjten me drejtues të “bluve” të Londrës.

Lexo edhe:

Paul Winstanley dhe Laurence Stewart, drejtorët sportivë të Chelsea-t, zhvilluan bisedimet e para ballë për ballë me Nagelsmann.

Nagelsmann gjithashtu besohet të jetë i interesuar edhe për vendin, vakant, të shumëpritur në Real Madrid këtë verë, ndërsa PSG gjithashtu mund të kërkojë një trajner të ri në fund të sezonit dhe Nagelsmann është emër shumë i pëlqyer nga parizienët.

Megjithatë në rast të dështimit të ishit të Bayern, Chelsea vlerëson gjithashtu Vincent Kompany, i cili e udhëhoqi Burnley-n drejt rikthimit në Premier League, dhe trajnerin portugez të Palmeiras, Abel Ferreira.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...