Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Chelsea nuk di të dalë nga kriza, ngec ndaj Bournemouth në “Vitality Stadium”

Bournemouth-Chelsea ndajnë pikët në takimin e javës së pestë të Premier League, me sfidën që u mbyll me barazim pa gola.

Ritmi i gjithë sfidës u dominua nga “blutë” e Londrës, megjithatë në fund nuk ia dolën që të gjenin rrugën drejt rrjetës, me ekipin Londinez që duket se po kalon një moment aspak të mirë.

Lexoni edhe:

Ndonëse golat munguan, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për kartonët e verdhë me ekipin e Pochettinos që mori plot pesë të tillë.

Në fund gjithçka u mbyll me rezultatin 0-0 me Bournemouth që renditet në vend të 15-të me tre pikë, teksa Chelsea pozicionohet ne vend të 14-të me pesë pikë në pesë javë kampionat.

Lajme të tjera

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...

Gjermani

Julian Nagelsmann ka folur për herë të parë si trajner i kombëtares së Gjermanisë. Në një prononcim për mediet, ish-tekniku i Bayern Munich u...