Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Chelsea nuk di të ndalë, kërkon të marrë mesfushorin e Barçës

Pas afrimeve të Badiashile, Joao Felix, Andrey Santos dhe Mudryk, Chelsea është gati të bëjë edhe një lëvizje të fundit për të rregulluar edhe mesfushën.

Duke analizuar mirë tregun, “blutë” e Londrës janë kthyer nga Barcelona, më saktësisht kërkojnë të transferojnë një lojtar që duket se nuk ka të ardhme te katalanasit.

Sipas raportimeve nga mediet britanike, Franck Kessie, vlera e kartonit të së cilit shkon në rreth 25 milionë euro, është i zgjedhuri për t’u bashkuar me ekipin e Chelsea-t.

 

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...