Merkato

Chelsea nuk e blen, mesfushori drejt rikthimit në Madrid

Thomas Tuchel e kërkoi me ngulm dhe Chelsea ia plotësoi dëshirën në sekondat e fundit të merkatos, duke marrë në huazim mesfushorin spanjoll Saul Niguez nga Atletico e Madridit, megjithatë 26-vjeçari po vuan jo pak përshtatjen te kampionët e Europës.

I mësuar të luajë si titullar fiks te Los Colchoneros, Niguez po vuan hapësirat e pakta te Chelsea dhe për më tepër, tani nuk gëzon më as besimin e njeriut që e kërkoi me ngulm, trajnerit Thomas Tuchel, ndaj rikthimi në Spanjë mund të vijë më shpejt nga sa është planifikuar.

Transferimi i Niguez të Angli u bë me formulën e huazimit një vjeçar me të drejtë blerjeje për 34 milionë euro, megjithatë “blutë” e Londrës nuk kanë ndërmend të ushtrojnë këtë të drejtë, ndaj edhe huazimi mund të ndërpritet që në janar.

Duket se edhe vetë spanjolli 26-vjeçar e ka kuptuar që kampionati anglez nuk bën për të dhe ka nisur bisedimet me drejtuesit e të dy klubeve, që huazimi të ndërpritet në dimër dhe të rikthehet aty ku ka treguar cilësitë e tij më të mira, pikërisht te Atletico e Madridit.

Kujtojmë që verën e kaluar, Saul Niguez u ankua se trajneri Simeone e aktivizon në role të ndryshme në fushë dhe kjo e ka lodhur jo pak, duke renditur pikërisht këtë arsye si kryesoren e largimit nga Madridi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency