Premier League

Chelsea shkarkon Conten, zyrtarizimi i Sarrit çështje orësh

Antonio Conte nuk është më trajner i Chelsea-it. Pasi drejtoi edhe stërvitjen e mëngjesit të kësaj të enjteje ish trajneri i kombëtares italiane sëbashku me stafin e tij ka marrë lajimin për shkarkimin nga detyra nga presidenti i Bluve të Londrës Roman Abramovich. Zhbllokohet më në fund situata për stolin e Chelsea-it me Maurizio Sarrin që në orët e ardhshme do të marrë zyrtarisht drejtimin e klubit londinez për të pasuar bashkëkombasin e tij.  Chelsea dhe Napoli kanë arritur më në fund marrëveshjes për kalimin e mesfushorit italo-brazilian Jorginho dhe trajnerit Sarri në Londër. Mbyllet në mënyrën më të keqe të mundshme aventura e Antonio Contes në stolin e Chelsea-it me trajnerin që nuk donte të largohej duke e stërvitur skuadrën në seancat e para të sezonit të ri. Nuk dihen ende detajet e largimit të Contes i cili ishte ende nën kontratë dhe mund të vazhdojë të paguhet nga Chelsea ose mund të ketë vendosur të pranojë një dëmshpërblim të majmë. Antonio Conte në aventurën e tij dy vjeçare te Chelsea arriti të fitonte dy trofetë më të rëndësishëm në ishull fillimisht Premier League-n në sezonin e tij të parë dhe më pas FA Cup. Megjithatë moskualifikimi i skuadrës në Champions League për këtë sezon por edhe stili jo i bukur i lojës që aplikonte Conte, bënë që Abramovich te zgjedhë Sarrin duke shkarkuar ish teknikun e Italisë dhe Juventusit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency