Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Chelsea shkarkon ‘fshehtazi’ ndihmësin e Pochettinos

Ish-trajneri i përkohshëm i Chelsea-t. Bruno Saltor është larguar nga detyra si ndihmës i Pochettinos në mënyrë sekrete. Lajmin e bëjnë me dije mediat londineze, sipas të cilave Saltor është paguar për pjesën e mbetur të kontratës dhe është larguar nga “Stamford Bridge”.

Saltor erdhi te Chelsea si asistent i Graham Potter dhe drejtoi skuadrën përkohësisht në momentin e shkarkimit të tij. Më pas Lampard nuk e mbajti në stafin e tij, por e riktheu Pochettino, duke qenë se ishte ende nën kontratë me Chelsea-n.

Lexo edhe:

Megjithatë duket se pas vetëm katër muajsh, edhe argjentinasi ka vendosur ta largojë dhe tashmë Saltor nuk është më pjesë e bluve të Londrës.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...